II LO Sandomierz
Sobota, 26.05.2018
Nawigacja
Matura 2018
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2018/2019

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
Dzień Otwarty w II LO


Dzień Otwarty odbył się 23 maja - dziękujemy za przybycie!
Fotorelacja wkrótce..
Sukcesy naszych uczniów
 • „Młodzi artyści z II LO”

  Jak co roku uczniowie klas pierwszych II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu wzięli udział w III Edycji Międzyszkolnego Konkursu „Sandomierszczyzna – Moja Mała Ojczyzna”. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych Powiatu Sandomierskiego.
  Tematem konkursu były „Pałace, dwory i dworki Ziemi Sandomierskiej”. Konkurs zorganizowany został przez ZSTiO w Sandomierzu. W dniu 13.06.14r. komisja konkursowa ogłosiła wyniki. W kategorii fotografia autorska uczennice naszego liceum zdobyły uznanie komisji i zajęły wysokie miejsca:
  II miejsce - Kinga Beraś uczennica klasy Id
  III miejsce - Karolina Osowska uczennica klasy Id
  wyróżnienie otrzymała Dominika Tyrała, uczennica klasy Id.


  Uczniowie wzięli udział w konkursie w ramach przedmiotu Wiedza o Kulturze. Opiekunem szkolnym zdobywczyń nagród była Pani Beata Ryńska.
  Czekamy na kolejne edycje konkursu, w którym uczniowie naszej szkoły zaprezentują swoje artystyczne zdolności.

  Życzymy dalszych sukcesów.
   


 • Reprezentacja II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu zajęła pierwsze miejsce w finale wojewódzkim Świętokrzyskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej piłki siatkowej dziewcząt.

  Finał został rozegrany w Ostrowcu Świętokrzyskim. Drużyna z sandomierskiego liceum startowała w składzie: Monika Piertasik (kapitan zespołu), Aleksandra Kuczyńska, Aleksandra Fietko, Wioletta Kubrak, Dominika Obrębska, Paulina Maruszczak, Katarzyna Borcuch, Aleksandra Pawełek i Ewelina Potyrak.
  Dzięki zwycięstwu dziewczęta awansowały do finałów ogólnopolskich, które zostaną rozegrane 20 czerwca w Wieliczce.
  Opiekunką reprezentacji jest Magdalena Drop, nauczycielka wychowania fizycznego.
 • Dnia 22 marca w I LO odbyła się XIII edycja konkursu recytatorskiego "Wiosna Poetycka w Collegium Gostomianum".

  Uczniowie naszej szkoły: Izabela Morzyńska, Magdalena Jasicka (Ib), Katarzyna Sosnowska, Grzegorz Zieliński (2a) - (opiekun Elżbieta Kownacka), oraz Patrycja Sulicka (opiekun Irena Dubiecha - Kurkiewicz) reprezentowali II LO w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

  Jury oceniało dobór tekstów, wartości literackie, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatorskich, interpretację tekstów, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy uczestnik zaprezentował dwa wiersze poetów polskich, w tym jeden tematycznie związany z Sandomierszczyzną  (Katarzyna Sosnowska i Grzegorz Zieliński zdobyli wyróżnienia w tym konkursie). Wszyscy reprezentanci II LO wykazali się prawdziwym talentem, zaangażowaniem i charyzmą.

  Gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów.


 • Sukces młodej fotografki

  W listopadzie 2013 roku, uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Sandomierzu wzięli udział konkursie fotograficznym pt. "Śladami Legionów w Kielcach" organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. C.K.Norwida i Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach. Konkurs ten był wkładem w obchody 100-lecia Czynu Niepodległościowego Legionów Polskich Józefa Piłsudskiego.

  Wyniki konkursu ogłoszono w styczniu 2014.
  Do etapu końcowego konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy pierwszej II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu-Wiktoria Jarosz zajmując III miejsce.
  Jej fotografię można podziwiać na wystawie w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej na Wzgórzu Zamkowym w Kielcach.
  Uczniów przygotowała pani mgr Beata Ryńska, nauczyciel przedmiotu Wiedza o Kulturze,


  Serdecznie gratulujemy!

 • W dniu 3 marca 2012 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego w Kielcach odbył się finał IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Polska w NATO" dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. Do finału zakwalifikowało się 25 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


  II miejsce w etapie wojewódzkim konkursu zajął nasz uczeń: Adam Marek z II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sandomierzu, którego przygotował nauczyciel p. Wiesław Gancarz
 • Nasza uczennica, Karolina Kołeczek zdobyła złoty medal na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.
 • Podopieczna trenera Andrzeja Mirka w sobotę bezapelacyjnie wygrała finałowy bieg na 60 metrów przez płotki z czasem 8.55. Druga na mecie Nina Nycz z Wawelu Kraków miała wynik 8.87.
 • Ciekawy mityng lekkoatletyczny w Kielcach

  W sobotę w Kielcach odbył się Halowy Mityng Międzywojewódzki w lekkiej atletyce. Padły w nim dwa rekordy województwa - Karolina Kołeczek ustanowiła go na 60 m przez płotki wśród juniorek i seniorek. W zawodach wystartowało ponad 160 lekkoatletów z kilku województw - małopolskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego.

  REKORDY NA PŁOTKACH
  Bardzo dobrze spisała się Karolina Kołeczek z Trójki Sandomierz. Ustanowiła halowy rekord województwa juniorek i seniorek w biegu na 60 m przez płotki. Uzyskała czas 8,52. Jest to też najlepszy wynik w hali w tym sezonie w Polsce, co dobrze rokuje przed zbliżającymi się mistrzostwami kraju.
  • 23.12.2011 Kinga Fiuk, Wiktoria Jarosz i Daria Gorczyca – uczennice II Liceum Ogólnokształcącego imienia Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu Muzeum Historii Polski i Fundacji Banku Zachodniego WBK zatytułowanego "Rówieśnicy”. Najpierw napisały pracę, a potem nakręciły film o zapomnianych bohaterach. Film uczennic II Liceum w Sandomierzu będzie materiałem edukacyjnym Muzeum Historii Polski

  • 25-11-2011 w Kielcach w etapie wojewódzkim Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie
   i Obronie Cywilnej. Uczennice zajęły: Ewelina Zawadzka – 3 m., Anna Żyła – 4 m.  • 18-11-2011 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej. Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Zawadzka, Anna Żyła, Monika Zawadzka.  Do etapu wojewódzkiego awansowała cała trójka.  Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz


 • 20-05-2011 w Kielcach Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. Szkołę reprezentowały: Anna Żyła i Urszula Bęben. • Na 45 uczniów startujących w konkursie nasze reprezentantki zajęły:
  Anna Żyła – 7 miejsce
  Urszula Bęben – 9 miejsce
  Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz
   

  • W roku 2011 młodzież klas pierwszych i drugich II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu wzięła udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Tęcza” zorganizowanym przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W eliminacjach szkolnych wyłoniono 22 prace, spośród których jury konkursowe przyznało następujące miejsca:

   I miejsce - Anna Dobek
   II miejsce - Bartłomiej Żurek
   III miejsce - Agnieszka Dziuba

   Fot.Paweł Bachowski
  • W V edycji konkursu wiedzy o Bazylice Katedralnej zorganizowanym przez  Collegium Gostomianum w Sandomierzu wzięli udział uczniowie II LO,

   I miejsce zajęła : Patrycja Myśliwska
   II miejsce zajęła : Monika Boduła
   Wyróżnienie : Sebastian Zieliński

   Fot.Paweł Bachowski
  • 29-04-2011 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.   Drużyna w składzie: Klaudia Chorab, Sylwia Drzymalska, Anna Żyła, Ewelina Zawadzka, Jakub Laska zajęła III miejsce. Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz
  • W kwietniu 2011 roku uczniowie klas pierwszych i drugich II LO przystąpili do konkursu w ramach dodatkowych zajęć edukacyjnych z przedmiotu wiedza o kulturze - XIV edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Zamki, pałace, dwory i dworki w otoczeniu parków” pod patronatem Fundacji Kultury i Sportu „Prawobrzeże” w Szczecinie. Jury konkursu wyłoniło dwóch laureatów w kategoriach wiekowych:

   13-16 lat – Hubert Broda
   17-19 lat – Agnieszka Dziuba.

   Fot.Paweł Bachowski

   Do konkursów młodzież II LO przygotowała oraz sprawowała nad nimi merytoryczną opiekę p. Beata Ryńska nauczyciel przedmiotu wiedza o kulturze.
  • 28-04-2011 w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny szczebla powiatowego. Drużyna w składzie Karol Jasiński, Dawid Górczyński, Grzegorz Napieracz zajęła II m.   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 05-11-2010 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej. Szkołę reprezentowały: Anna Żyła, Ewelina Zawadzka, Urszula Bęben. Do etapu wojewódzkiego awansowały Anna Żyła i Ewelina Zawadzka.


   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 28-05-2010 w Kielcach odbył się Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Międzynarodowym Prawie Humanitarnym. Naszą szkołę reprezentowały: Anna Żyła i Urszula Bęben.
   Na 25 uczniów startujących w konkursie nasze reprezentantki zajęły:
   Anna Żyła – 5 m.
   Urszula Bęben – 7 m.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz
  • 24.04.2010 Izabela Paś z klasy Ic zajęła I miejsce w I Konkursie Poezji i Piosenki Niemieckiej w Tarnobrzegu zorganizowanym przez Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego w Tarnobrzegu.

  • 23-04-2010 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Drużyna w składzie: Dorota Mańka, Sylwia Bielecka, Anna Lis, Klaudia Chorab, Sylwia Drzymalska, Jakub Laska.   Zajęliśmy V m. Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 22-04-2010 odbył się w Sandomierzu Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. Nasza drużyna w składzie: Edyta Niklewicz, Jakub Gancarz i Marek Laskowski zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego. Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 07-11-2009 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej. Naszą szkołę reprezentowali: Beata Król, Karolina Ziółek, Andrzej Majewski.   Do etapu wojewódzkiego awansowały: Beata Król i Karolina Ziółek.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 10-05-2009 odbył się w Sandomierzu Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny szczebla powiatowego.   II LO reprezentowali: Michał Cencek, Jakub Gancarz, Marek Laskowski.
   Nasza drużyna zajęła I miejsce i awansowała do etapu wojewódzkiego.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 26-04-2009 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zajęliśmy III m.   Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Sylwia Bielecka, Jakub Gancarz, Dorota Mańka,
   Sylwester Wiącek, Anna Lis.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 07-11-2008 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności.
   Naszą szkołę reprezentowali:


   Jakub Gancarz, Beata Król, Karolina Ziółek

   Do etapu wojewódzkiego awansowały: Beata Król i Karolina Ziółek   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 26.09.2008 r. z okazji Dnia Języków Obcych odbył się III Konkurs Ortograficzny Języka Angielskiego i Niemieckiego.
   W konkursie wzięli udział uczniowie klas I, II i III.
   Finalistami konkursu języka angielskiego zostali:
   I miejsce Jakub Sowiński, kl. III b;
   II miejsce Rafał Niemczyk kl. I a; Oskar Namaczyński-Kapała, kl. II c;
   III miejsce Brunon Namaczyński-Kapała, kl. III a; Paweł Kaczmarczyk, kl. I a;
   wyróżnienia: Dagmara Tatar, kl. III c; Paweł Sabat, kl. III a;
   Finalistami konkursu języka niemieckiego zostali:
   I miejsce Lilianna Reguła, kl. II d;
   II miejsce Anna Kula, kl. II b; Damian Gawroński kl. III d;
   III miejsce Joanna Zapert kl. I e; Agata Kondeusz kl. I d; Katarzyna Gancarz, kl. III b.

  • 11-05-2008 odbył się w Sandomierzu Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny szczebla powiatowego. Nasza drużyna zajęła I m. i awansowała do etapu wojewódzkiego.   Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pomperski, Paweł Chnura, Krzysztof Lewandowski, a przygotował mgr Wiesław Gancarz

  • 30-04-2008 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.   Szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Sylwester Wiącek, Paulina Petrykowska, Dorota Mańka, Anna Lis, Jakub Gancarz, Sylwia Bielecka. Nasza szkoła zajęła III miejsce.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 25-04-2008 odbył się Turniej Strzelecki z broni pneumatycznej o Puchar Dyrektora Szkoły.
   Drużynowo:
   I miejsce – kl. I b (Gancarz Jakub, Przytuła Łukasz, Potrzyszcz Maciej)
   II miejsce – kl. I a ( Kwietniewski Michał, Strójwąs Paweł, Papka Marcin)
   III miejsce – kl. II b (Sowiński Jakub, Jasiński Marcin, Siudak Dariusz)
   Indywidualnie:
   I miejsce – Gancarz Jakub
   II miejsce – Namaczyński Kapała Oskar
   III miejsce – Sowiński Jakub
   Organizatorem konkursu był nauczyciel P.O mgr Wiesław Gancarz

  • 04-04-2008 w Czyżowie Szlacheckim odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zajęliśmy III miejsce   Szkołę reprezentował Maciej Korona., którego przygotowywał mgr Wiesław Gancarz
    
  • 07-11-2007 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności. Szkołę reprezentowały: Katarzyna Dąbrowska, Anna Leśniak, Renata Pacholczak.
   Do etapu wojewódzkiego awansowała: Renata Pacholczak.  Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 8.10.2007 : II Konkurs Ortograficzny Języka Niemieckiego: I miejsce Katarzyna Mścichowska z IIIa, II miejsce Monika Komorowska z IIIc, III miejsce exequo Aneta Bryła z IIIc oraz Joanna Bednarczyk z IIIa. W etapie szkolnym wzięło udział 43 osoby.
  • 04-05-2007 odbył się Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny szczebla powiatowego.   Drużyna w składzie: Jakub Pomperski, Paweł Chmura, Krzysztof Lewandowski zajęła I miejsce
   i awansowała do etapu wojewódzkiego.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 27-04-2007 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Drużyna zajęła VI m.

  Drużyna w składzie: Katarzyna Dąbrowska, Renata Pacholczak, Anna Kwiecień, Marcin Anwajler.
  Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 22-04-2007 w Samborcu odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla powiatowego. Szkołę reprezentowała Renata Stawiarska.
   Uczennicę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 15.04.2007: w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Krąg", w kategorii prac indywidualnych uczennica kl. Ie - Paulina Cira zajęła II miejsce w województwie świętokrzyskim. I miejsce w szkole zajęła Aneta Pokrzywa z kl. Ie.

  • W kwietniu odbył się Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny w Sandomierzu. Nasza szkoła zajęła I miejsce i awansowała do szczebla wojewódzkiego.

  • Wyniki VIII Festiwalu Piosenki Angielskiej – KLIK

  • W dniu 1 marca 2007r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie okręgowym Olimpiady przedsiębiorczości odbywającym się w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jakub Dragan zakwalifikował się do etapu centralnego, zdobywając tym samym indeks na wybraną Akademie Ekonomiczną w Polsce. Zdjęcia KLIK

  • 02-02-2007 Joanna Bednarczyk, uczennica klasy IIa, została mianowana członkiem Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, gratulujemy !

  • W dniu 11 stycznia 2007r. odbyła się w naszej szkole Olimpiada Przedsiębiorczości. Uczniowie klasy
   III "a" Jakub Dragan (72,5 pkt) i Magdalena Leszczyńska (70,5 pkt) zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

  • Komitet "Dragonball" w składzie Jakub Dragan (kl. III a), Malwina Kawecka (kl. III a), Artur Ćwiertniewski (kl. III a) uczestniczący w konkursie: "Moje finanse - Z klasy do kasy" zdobył za najlepszą inwestycję w woj. świętokrzyskim nagrodę 200 zł. Do konkursu przygotowała mgr Ewa Czech - Jakus.

  • W dniu 16.02.2007 odbył się w Skarżysku Kamiennej Międzypowiatowy Konkurs Geograficzny do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów II LO - Tomasz Łagoński z IId oraz Hubert Laskowski z IIa. Z konkursu powrócili z nagrodami.

  • Joanna Bednarczyk, uczennica klasy IIa, została mianowana członkiem Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, gratulujemy !

  • 07-11-2006 w Opatowie odbył się etap powiatowy Konkursu Wiedzy Obronnej i Ochrony Ludności. Naszą szkołę reprezentowała Magdalena Leszczyńska.
   Uczennicę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • W dniu 20.10.2006 odbyły się eliminacje szkolne do IV Międzypowiatowego Konkursu geograficznego "Problemy demograficzne świata i Polski" W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas II.

  • Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się: Tomasz Łagoński IId, Tomasz Sobczyk IId, Hubert Laskowski IIa, Krzysztof Lewandowski IId, Monika Komorowska IIc.

  • 03-05-2006 Uczennica kl.Ic Aneta Rusak otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Moja rodzina na zakrętach historii" oraz nagrodę Prezesa Radia Lublin.

  • 24-04-2006 w Sandomierzu odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy. Zajęliśmy V miejsce.
  Szkołę reprezentowali: Magdalena Malec, Paulina Wamej, Żurek Anna, Przemysław Kossakowski.
  Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 20-04-2006 w Sandomierzu odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla powiatowego. Szkołę reprezentowała Renata Stawiarska.
   Uczennicę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 14-04-2006 Mateusz Stopa z kl.IIc zajął I miejsce w szkole w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tęcza".

  • 14-04-2006 Dagmara Dominiczak i Magdalena Strugała z kl. IIIc zakwalifikowały się do Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ "Solidarność"

  • 28-02-2006 w Ratuszu po raz kolejny odbyła się uroczystość przyznania tytułu Sandomierzanin Roku i Nadzieja Sandomierza. Zaszczytny tytuł Nadziei Sandomierza 2005 otrzymała nasza ubiegłoroczna absolwentka Magdalena Drop. Kapituła doceniła zarówno dobre wyniki w nauce jak i olbrzymie sukcesy sportowe naszej koleżanki. Gratulujemy !!
   Dwa lata temu ten sam tytuł przypadł w udziale również naszej uczennicy Annie Powierży

  • 5-01-2006 Do II etapu Okręgowej Olimpiady Przedsiębiorczości w Katowicach zakwalifikowali się Jakub Dragan (64,5pkt) i Magdalena Leszczyńska (63pkt).

  • 26-09-2005 – EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
   26 września 2005 roku odbył się w naszej szkole I konkurs ortograficzny z języków : niemieckiego
   i angielskiego.Do wzięcia w nim udziału zgłosiło się 27 uczniów z klas II i III.
   Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych. Dyktando rozpoczęło się punktualnie o godzinie 11.00 w salach nr 7 i nr 8. Nad jego prawidłowym przebiegiem czuwały komisje w składzie : sala nr 7 - mgr Katarzyna Zapert , mgr inż. Roman Ryński , sala nr 8 - mgr Teresa Wit , mgr Waldemar Łączkowski.
   Teksty dyktand zostały dwukrotnie przeczytane przez nauczycieli. Uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością zasad ortograficznych zarówno z języka angielskiego jak i niemieckiego. O zwycięstwie zadecydowała łączna liczba punktów uzyskanych w dyktandach.
   MISTRZEM ORTOGRAFII angielsko – niemieckiej został uczeń klasy III f KAMIL OBARA, II miejsce zajęła uczennica klasy III a PAULINA KRZEMIŃSKA , III miejsce – KAROLINA WRONA z klasy III c.
   Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy , zwycięzca konkursu dyplom i nagrodę ufundowaną przez dyrekcję szkoły – dwa słowniki tematyczne : z języka angielskiego i języka niemieckiego.
   Już dziś zachęcamy do wzięcia udziału w II konkursie ortograficznym języków obcych – za rok również 26 IX .

  • Rekordy szkoły w lekkiej atletyce: Drop Magdalena - skok wzwyż - 184cm, Wrzosek Szymon - bieg na 400m - 54,99s

  • IV miejsce w I Sandomierskim turnieju koszykówki ulicznej "Streetball" chłopców. - Sandomierz 19-06-2005

  • 16-04-2005 w Łoniowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej szczebla powiatowego. Naszą szkołę reprezentowali: Renata Stawiarska i Jan Kapusta.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • IV miejsce w zawodach półfinałowych w piłce siatkowej dziewcząt do XX ogólnopolskich igrzysk LZS młodzieży szkolnej. - Sędziejowice 4/6-04-2005.

  • II miejsce w mistrzostwach powiatu sandomierskiego Szkolnego Związku Sportowego w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. - Sandomierz 4-03-2005

  • IV miejsce w mistrzostwach powiatu sandomierskiego szkół ponadgimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego w koszykówce chłopców za rok szkolny 2004/2005. - Sandomierz 22-12-2004

  • I miejsce w mistrzostwach powiatu sandomierskiego Szkolnego Związku Sportowego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt za rok szkolny 2004/2005. - Sandomierz 1-12-2004

  • IV miejsce w mistrzostwach powiatu sandomierskiego szkół ponadgimnazjalnych Szkolnego Związku Sportowego w piłce ręcznej chłopców za rok szkolny 2004/2005. - Sandomierz 19-11-2004

  • III miejsce w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego. - Koprzywnica 26-10-2004

  • II miejsce w mistrzostwach powiatu sandomierskiego Szkolnego Związku Sportowego szkół ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej chłopców za rok szkolny 2004/2005. - Sandomierz 25-10-2004

  • II miejsce w eliminacjach międzywojewódzkich w piłce siatkowej dziewcząt w ramach XXI ogólnopolskich igrzysk zrzeszenia ludowych zespołów sportowych młodzieży szkolnej. - Sandomierz 18/19-10.2004

  • I miejsce w wojewódzkich mistrzostwach Świętokrzyskiego Zrzeszenia Ludowego w piłce siatkowej dziewcząt. Udział brały zespoły sportowe młodzieży szkolnej. - Staszów, 29-09-2004

  • 17 marca 2005 odbyła się XIV edycja konkursu Kangur Matematyczny. W naszej szkole wzięło udział 28 uczniów. Najlepszy wynik i wyróżnienie uzyskała Agnieszka Tworek z kl.IIIa w kategorii STUDENT2 - 102 pkt. Drugie miejsce w tej samej kategorii zajęła Wioletta Kozioł z kl.IIIa 99,5 pkk. Do wyróżnienia zabrakło 0,5pkt. III miejsce zajął Paweł Ożóg z kl.IIIa 92,25pkt. W/w uczniowie przygotowywali się pod opieką mgr Alodii Szatko. W konkursie brali również udział uczniowie pod opieką mgr Barbary Rączkiewicz. Gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu.

  • 25-05-2004 w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy zajęliśmy III miejsce.

  • 26-04-2004 Nasza szkoła zajęła I miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK
   w Sandomierzu i awansowała do etapu okręgowego.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 24 kwietnia 2004 Dominika Dudek z klasy If otrzymała dyplom uczestnika Ogólnopolskiego Konkursu dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych "Historia i kultura Żydów polskich" organizowanego przez Fundację Shalom pod patronatem MENiS.

  • 7 marca 2004 roku w WDK w Tarnobrzegu odbył się V Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckiej zorganizowany przez Towarzystwo Polsko- Niemieckie w Tarnobrzegu. W konkursie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne startowało około 20 osób. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Karolina Bełczowska z IVd, Magdalena Zimoląg z IVc oraz Anna Powierża z IIc. Przygotowaniem zajęli się: mgr Katarzyna Zapert i mgr Waldemar Łączkowski. Więcej informacji tutaj.

  • 6-12-2003 w auli II LO odbyło się I Ogólnoszkolne Dyktando Ortograficzne. Wzięli w nim udział uczniowie (67) oraz nauczyciele. Organizatorem i autorem tekstu pod tytułem "W głąb Czarnego Kontynentu" jest prof. Irena Dubiecha - Kurkiewicz. Mistrzem ortografii został Krzysztof Sroczyński z klasy IVc.

  • 1-09-2003 Uczennica klasy IIc Anna Powierża otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów - za osiągnięcia w nauce.

  • 7 do 8-06-2003 odbyły się w Łodzi Mistrzostwa Makroregionu w LA: Magdalena Drop kl.Ib - zawodniczka "Wisły" Sandomierz - startowała w 7- boju lekkoatletycznym uzyskując wynik 3827 punktów - zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w Gdańsku.

  • 31-05-2003 Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorów w LA - Justyna Wrzosek kl.Ia (startowała poza konkursem) - rzut oszczepem : 25,95 m.

  • 01-05-2003 45 Otwarte Mistrzostwa LA w Stalowej Woli - Magdalena Drop kl.Ib - pchnięcie kulą: 10,79 m

  • 22-05-2003 III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego SZS w piłce nożnej chłopców

  • 23-04-2003 Mityng Lekkoatletyczny w Kielcach: Maciej Bury kl.IVc - pchnięcie kulą: 15,03 m Magdalena Drop kl.Ib - skok wzwyż: 1,60 m


  • 23-04-2003 I miejsce w Mistrzostwach Powiatu Sandomierskiego SZS Szkół Ponadgimnazjalnych w p. siatkowej dziewcząt.

  • 5 do 6-04-2003 IV miejsce w Półfinale Turnieju piłki siatkowej dziewcząt XX Olimpiady Igrzysk LZS Młodzieży Szkolnej w Sędziejowicach.

  • 5-04-2003 Magdalena Zimoląg z klasy IIIc została laureatką "II Wiosny Poetyckiej w Collegium Gostomianum"

  • 19-03-2003 I Konkurs wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego wygrała klasa IVa: Anna Rafałkowska, Grzegorz Szemraj, Anna Zwierzyk i Sebastian Młodochowski. II miejsce - klasa IVc: Anna Ćwiertniewska, Monika Chrząstowska, Irma Krysiak, Anna Niewiadomska, III miejsce - klasa IIId: Karolina Bełczowska, Agnieszka Sieradzka, Jacek Ostrowski i Magdalena Hara.

  • 14-03-2003 Dominika Pruś z klasy IVc zdobyła wyróżnienie w III Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Józefa Czechowicza zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Lublinie.

  • 06-01-2003 Joanna Zimoląg z klasy IVd zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Niemieckiego.

  • 03-01-2003 Katarzyna Szwagierczak z klasy IVc zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych Olimpiady Języka Polskiego.

  • 20-11-2002 Dnia 17-11-2002 uczennica klasy IVc Anna Ćwiertniewska zdobyła I miejsce w IV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Niemieckiej w Tarnobrzegu. Konkurs organizowany przez Towarzystwo Przyjaźni Polsko - Niemieckiej.

  • 10 do 11-10-2002 II miejsce w Eliminacjach międzywojewódzkich XX Igrzysk LZS młodzieży szkolnej w Tomaszowie Lubelskim - prawo startu w półfinałach.

  • 25-09-2002 Nasza szkoła zajęła I miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach LZS młodzieży szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt.

  • 22-09-2002 Uczennice Anna Stawiarska i Anita Gumuła wraz z kobiecą drużyną pożarniczą z Prus zajęły III miejsce w Wojewódzkich Zawodach Sportowo - Pożarniczych w Kielcach. (startowało 11 drużyn)

  • 20-04-2002 Adrian Czuja z IVb zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy Ekologicznej.

  • 09-04-2002 w Zamku Kazimierzowskim odbył się III Festiwal Piosenki Angielskiej Szkół Średnich. Zobacz

  • 16-01-2002 Małgorzata Bidas z IVa zakwalifikowała się do zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy
   o Unii Europejskiej. Zawody odbędą się w dniu 19-01-2002 o godzinie 1000 w I LO w Kielcach.

  • W II Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy i Europie 2001/2002 wzięli udział Paweł Kruk z IVc oraz Wojciech Kolera z IVc.

  • 27-11-2001 Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej w Kielcach poinformował że do eliminacji okręgowych II stopnia zakwalifikowali się: Renata Mazur z IVc, Barbara Pawlica z IVc oraz Justyna Toś z IVe. Eliminacje odbędą się w dniach 12-13 stycznia 2002 w Kielcach w budynku Akademii Świętokrzyskiej przy ulicy Żeromskiego 5.


  • 16-11-2001 odbył się w Sandomierzu Powiatowy Turniej Motoryzacyjny. Nasza szkoła zajęła II m. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:
   Paulina Golonka,
   Marcin Szczepański,
   Roman Kozłowski Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • Za duży wkład pracy i pomoc w lipcowej akcji powodziowej, z rąk Burmistrza Miasta Sandomierza wyróżnienie otrzymał Tomasz Stachowicz z klasy IVa

  • 10 maja 2001 nasza szkoła zajęła drugie miejsce w powiatowych zawodach strzeleckich
   z karabinka sportowego o Puchar Starosty.
   Indywidualnie IV miejsce zajęła nasza uczennica Weronika Oszczudłowska.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • 21-04-2001 Adrian Czuja zajął II miejsce w etapie wojewódzkim XVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej zorganizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody - Zarząd Okręgowy w Kielcach - zakwalifikował się do uczestnictwa w etapie centralnym.

  • 10-04-2001 Nasza szkoła otrzymała dyplom za udział w XIV Międzyszkolnej Sesji Kół Matematycznych (czytaj...)

  • Wewnątrzszkolny konkurs matematyczny zakończony.. (czytaj...)

  • W dniu 31 marca 2001 w budynu Funklubu odbył się Festiwal Piosenki Angielskiej Szkół Średnich Sandomierza. (czytaj...)

  • 2-01-2001 Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego w Kielcach informuje, że do eliminacji II stopnia zakwalifikowali się: Joanna Dziuba z IVc, Wojciech Kolera z IIIc oraz Katarzyna Szwagierczak z IIc. Powodzenia !!

  • 7-11-2000 Karolina Janas - uczennica klasy IIIa otrzymała wyróżnienie w I Konkursie Literackim o "Pióro Stefana" zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące im.Stefana Żeromskiego w Kielcach

  • 6-11-2000 Maria Grabowska - uczennica klasy IVa otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

  • W dniach 25-28 sierpnia 2000 w Krakowie i Wieliczce odbył się VI Krajowy Zjazd Młodych Miłośników Starych Miast podczas którego rozstrzygnięto ogólnopolski konkurs historyczny "Wawel wszystkich Polaków miejsce najgodniejsze" Młodzież z Sandomierza zajęła 7 miejsce zdobywając 122 punkty na 160 możliwych. W skład delegacji sandomierskiej wchodzili uczniowie naszej szkoły - uczestnik konkursu Tomasz Chorab oraz przedstawicielka miasta - Joanna Bujczenko.

  • 5 maja 2000 II LO w Sandomierzu zajęło drugie miejsce w powiatowych zawodach strzeleckich
   z karabinka sportowego o Puchar Starosty. Indywidualnie I miejsce zajęła nasza uczennica Paulina Golonka.
   Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • Maria Grabowska została laureatem XIII Międzyszkolnej Sesji Kół Matematycznych która odbyła się 4 kwietnia 2000 w III LO im.C.K.Norwida w Kielcach. Daje to dodatkowo 6 punktów przy ubieganiu się na I rok studiów dziennych w ramach konkursu świadectw.

  • Anna Samela została laureatem XIII Międzyszkolnej Sesji Kół Matematycznych która odbyła się 4 kwietnia 2000 w III LO im.C.K.Norwida w Kielcach. Daje to dodatkowo 6 punktów przy ubieganiu się na I rok studiów dziennych w ramach konkursu świadectw.

  • Agata Zielezińska została laureatem XIII Międzyszkolnej Sesji Kół Matematycznych która odbyła się 4 kwietnia 2000 w III LO im.C.K.Norwida w Kielcach. Daje to dodatkowo 6 punktów przy ubieganiu się na I rok studiów dziennych w ramach konkursu świadectw.

  • Udział w Okręgowej Olimpiadzie Historycznej: Tomasz Matwiej z IVa, Justyna Toś z IIIe, Marcin Kawa z IIIe, Tomasz Chorab z IVc

  • Udział w Okręgowej Olimpiadzie z Wiedzy o Społeczeństwie: Izabela Jastrzębska

  • 31 maja 1999 odbyły się powiatowe zawody strzeleckie z karabinka sportowego o Puchar Starosty. Nasza szkoła zajęła II miejsce.. Drużynę przygotowywał mgr Wiesław Gancarz

  • Polski Czerwony Krzyż - Zarząd Rejonowy w Sandomierzu przyznał dyplom dla II LO w Sandomierzu za całokształt działalności czerwonokrzyskiej w roku szkolnym 1998/99.
  O nas
  II Liceum Ogólnokształcące
  im. Tadeusza Kościuszki


  ul.Mickiewicza 9
  27-600 Sandomierz
  tel.fax 0-15-832-22-45
  listy@2lo.sandomierz.pl

  REGON: 292455961
  NIP: 864-12-02-782

  Konto Rady Rodziców II LO:
  Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
  95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

  Cytat...
  Zbyt często za­pomi­na się, że jes­tem zwykłym człowiekiem. Mówię cza­sem, że ludzie są zaw­sze tyl­ko ludźmi. I ci wy­socy, i ci nis­cy, pre­zyden­ci i zwyk­li obywatele.
  Charles de Gaulle
  Certfikaty
  img_20180521_090903_t1.jpg img_20180521_090923_t1.jpg
  Sponsorzy


  Odliczanie
  Pozostało jeszcze
  27 dni
  do wakacji !
  6951710 Unikalnych wizyt