Rekrutacja

Myślisz o nauce, rozwoju, pasjach…

Wybierasz II Liceum Ogólnokształcące im T. Kościuszki w Sandomierzu

Rekrutacja elektroniczna:
https://nabor.pcss.pl/sandomierz

Dodatkowe informacje o nas: https://nabor.pcss.pl/sandomierz/szkolaponadpodstawowa/Info/63780

Instrukcja jak wypełnić wniosek:
https://nabor.pcss.pl/sandomierz/szkolaponadpodstawowa/File/Download/3299

Harmonogram i regulamin do pobrania:

Regulamin rekrutacji 2022-2023

Mury II Liceum Ogólnokształcącego opuściło wielu absolwentów, którzy są powodem naszej dumy. Są wśród nich pracownicy naukowi, osobowości świata kultury, sportowcy, prawnicy, inżynierowie, lekarze, nauczyciele, przedsiębiorcy i reprezentanci innych grup zawodowych.

Jest wiele rzeczy, które przyciągają do nas uczniów. Ciekawa oferta edukacyjna, wyniki matur powyżej średniej krajowej i wojewódzkiej, dogodne usytuowanie w centrum miasta. Jednak tym, co zdaniem wielu osób wyróżnia nas spośród innych szkół, jest szczególna atmosfera współtworzona przez pełnych pasji i zaangażowania, często będących absolwentami II LO, przyjaznych nauczycieli motywujących uczniów do podejmowania różnych działań oraz przez uczniów i ich rodziców.

Niektóre z przedsięwzięć naszego Liceum na stałe weszły do kalendarza imprez miejskich, wzbogacając życie kulturalne Sandomierza. Należą do nich Sandomierski Festiwal Piosenki Angielskiej czy Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego, organizowane przez nauczycieli II Liceum. Na terenie naszej szkoły organizujemy Powiatowe Targi Edukacyjne. Dzięki nim uczniowie mają szansę zapoznać się z ofertami uczelni wyższych przed dokonaniem ważnych wyborów. Nasi uczniowie chętnie reprezentują szkołę w różnorodnych wydarzeniach.

Wszyscy tworzymy historię naszej szkoły.