XXVI Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej
Dodane przez Admin dnia 27.11.2018

W dniu 23 listopada 2018 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się finał XXVI edycji wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

Konkurs zorganizowany został przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze starostami oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. W finale o laur zwycięzcy ubiegało się 42 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy musieli wypełnić test składający się z 30 pytań dotyczących m.in.: postępowania podczas wypadków, wiedzy na temat pierwszej pomocy czy tradycji patriotycznych i obronnych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

I

Karolina Kot

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach

II

Patrycja Gaweł

I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu

III

Dominika Walas

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu

IV

Tomasz Nawrot

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu

V

Krzysztof Zbojak

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

VI

Sylwia Ziętal

Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach

Organizatorzy bardzo dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie, który był okazją do pokazania, że temat podtrzymania tradycji wychowania patriotyczno-obronnego oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności wśród młodzieży szkolnej jest ważnym przedsięwzięciem w tworzeniu systemu bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.


Rozszerzona zawartość newsa