II LO Sandomierz
Poniedziałek, 24.02.2020
Nawigacja
Matura 2019
  Info dla maturzystów

Rekrutacja

Szkoła dzisiaj
  Podziękowania
  Podręczniki dla klas I
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
RODO
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegóły do pobrania TUTAJ
Noworoczny KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ
NOWOROCZNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ

Czas i miejsce: 8 stycznia 2020 r. w II LO im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu.

Do konkursu może zgłosić się każdy uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. T.Kościuszki w Sandomierzu. Konkurs będzie składał się z dwóch etapów: w pierwszym etapie uczestnicy muszą zaprezentować dwa utwory poetyckie w języku oryginału: jeden z pierwszej listy wierszy do wyboru oraz drugi z drugiej listy wierszy do wyboru. W drugim etapie najlepsi uczniowie będą prezentować jeden wiersz z listy wierszy finałowych. Wystąpienia uczniów będą oceniane przez komisję składającą się z nauczycieli lingwistów.

Do pobrania:
→ Regulamin
→ Pierwsza lista
→ Druga lista

Admin dnia 23.10.2019 · Drukuj
Europejski Dzień Języków Obcych
26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków (EDJ). To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, a jej celem jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Europejski Dzień Języków Obcych na stałe wpisał się do kalendarza imprez szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dyktanda z języka angielskiego i niemieckiego, w których wzięli udział reprezentanci wszystkich klas.

Wyniki dyktanda prezentują się następująco:

JĘZYK ANGIELSKI JĘZYK NIEMIECKI
I miejsce:
Arkadiusz Czosnek, Jakub Sanecki II a
Paulina Domoradzka, Jakub Pawlak I ag
I miejsce:
Hubert Berdychowski II b
Mieszko Bąk III c
II miejsce:
Wiktoria Nowak III c, Marek Wiktorski III b
II miejsce:
Konrad Ożóg III a
III miejsce:
Paweł Chrząstowski, Kamil Krysa I cg
Agata Suchodolska, Tomasz Czarnecki I bg
III miejsce:
Julia Kolera I cg
Milena Kaniewska I ag
Natalia Szymańska I b


Gratulujemy!

Admin dnia 09.10.2019 · Drukuj
ŚWIĘTOKRZYSKI PROGRAM STYPENDIALNY

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendiów w roku szkolnym 2019/2020 dla uczniów liceów ogólnokształcących w ramach projektu Świętokrzyski program stypendialny.

Warunki przyznawania stypendium:
1. miejsce zamieszkania ucznia na terenie województwa świętokrzyskiego;
2. dochód rodziny ucznia w przeliczeniu na jednego członka rodziny w 2018 roku nie przekroczył kwoty 1 685,00 zł lub 1 910,00 zł w przypadku, gdy członkiem rodziny jest dziecko w wieku do ukończenia 16 roku życia, legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności albo dziecko legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym bądź znacznym stopniu niepełnosprawności;
3. uzyskanie średniej ocen z dowolnie wybranych 3 przedmiotów z grupy: przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, ICT lub języków obcych, obliczoną na podstawie świadectwa ukończenia klasy lub szkoły w roku szkolnym 2018/2019 na poziomie nie niższym niż 5,00;
4. uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych obliczonej na podstawie świadectwa ukończenia klasy lub szkoły w roku szkolnym 2018/2019 na poziomie: szkoły podstawowej lub gimnazjum - nie niższym niż 5,00; liceum - nie niższym niż 4,5;
5. uzyskanie w roku szkolnym 2018/2019 tytułu laureata albo finalisty konkursów lub olimpiad;
6. niepobieranie innego stypendium edukacyjnego finansowanego lub współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Nabór wniosków stypendialnych trwa do 31 października 2019 roku.

Szczegóły dotyczące regulaminu stypendium oraz wykazu dokumentów niezbędnych do złożenia wniosku stypendialnego dostępne są na stronie internetowej: http://www.stypendia.sejmik.kielce.pl/swietokrzyski-program-stypendialny/o-projekcie oraz u p. pedagog.

kasia dnia 07.10.2019 · 0 Komentarzy · 121 razy przeczytany · Drukuj
800 080 222 – rusza całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Pod bezpłatny numer telefonu będzie mogła zadzwonić każda młoda osoba mająca problemy w domu, w szkole czy też w relacjach rówieśniczych. Jak pokazują statystyki młodzi ludzie coraz częściej zapadają na depresje i nerwice. Wielu z nich pada ofiarą przemocy i agresji – słownej i fizycznej ze strony rówieśników i dorosłych, są coraz bardziej samotni, często nie mają z kim porozmawiać o swoich problemach. Dzięki nowej infolinii będą mogli skontaktować się ze specjalistami z Fundacji 24 godziny na dobę i otrzymać fachowe wsparcie w najtrudniejszych sytuacjach.

Dynamicznie rozwijający się świat, przemoc w internecie, zmiany społeczne, których nie rozumieją nawet dorośli, mogą wydawać się przytłaczające dla młodych ludzi. Wiele negatywnych zjawisk społecznych – cyberprzemoc, zaburzenia odżywiania, zażywanie substancji psychoaktywnych, samookaleczanie to całkiem realne problemy, które wymagają interwencji specjalisty. Konsultanci ITAKI są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Każda osoba potrzebująca pomocy będzie mogła zgłosić się po wsparcie.

W ramach działań infolinii pracownicy Fundacji świadczą również wsparcie osobom dorosłym, opiekunom i nauczycielom, którzy mają problemy z dorastającymi dziećmi.

Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl

Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych.


kasia dnia 02.10.2019 · Drukuj
DZIEŃ ZDROWEGO UCZNIA
"Śniadanie licealisty" to motyw przewodni tegorocznej edycji Dnia Zdrowego Ucznia, który odbył się 1.10.2019 r. w naszej szkole.
Uczniowie klas pierwszych przygotowali zestawy śniadaniowe, które otrzymały swoje nazwy,np.: "dla młodego sportowca", "bomba witaminowa", "dieta Małysza", "białe i zdrowe" czy "małżeństwo doskonałe - papryka+pomidor". Każdy zestaw opatrzono informacją o składnikach odżywczych zawartych w pożywieniu.Dodatkowo uczniowie klasy II B przygotowali i przeprowadzili tematyczny konkurs biologiczno - chemiczny.
Inicjatorkami Dnia Zdrowego Ucznia były Panie Danuta Szczygielska i Katarzyna Osowska.

Wyniki konkursu:
I m. - Arkadiusz Ożóg, kl. I BG
II m. - Wiktoria Kosakowska, kl. II B
III m. - Bartłomiej Przyłucki, kl. I BG
Karolina Góras, kl. II B
Hubert Berdychowski, kl. II B


Admin dnia 02.10.2019 · Drukuj
Strona 5 z 71 << < 2 3 4 5 6 7 8 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Matematyk to ślepiec w ciemnym pokoju szukający czarnego kota, którego tam w ogóle nie ma.
Charles Darwin
Certfikaty
img_20180521_090903_t1.jpg img_20180521_090923_t1.jpg cert walka z rakiem17.18_t1.jpg cert walka z rakiem18.19_t1.jpg certsave_20191216_092016_t1.jpg
Sponsorzy


SKS
7381991 Unikalnych wizyt