II LO Sandomierz
Czwartek, 14.12.2017
Nawigacja
Matura 2018
  Info dla maturzystów

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
Wesołych Świąt!
„Wstęgą Wisły przepasana…”

wis.jpg


W piątek, 26 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu odbyła się gala konkursowa, która podsumowała V edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Sandomierszczyzna - moja mała ojczyzna”. Temat tegorocznej edycji Wstęgą Wisły przepasana nawiązywał do ogólnopolskiej inicjatywy Rok Rzeki Wisły 2017. Na konkurs wpłynęło 90 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: prace plastyczne i fotograficzne. W obecności przedstawicieli sandomierskiego samorządu, starostwa powiatowego, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów, sponsorów wręczono nagrody 32 uczniom z 20 szkół wszystkich szczebli powiatu sandomierskiego. Zaproszeni goście obejrzeli spektakl zatytułowany „Opowieść o Wiśle … na co najmniej 10 sposobów”.
O reminiscencjach artystycznych opowiadał Jurij Sulimow członek jury - artysta malarz. Uroczystość zakończył wspólny piknik.
Z przyjemnością informujemy że uczennica naszej szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kosciuszki w Sandomierzu zdobyła I miejsce w kategorii praca plastyczna dowolną techniką wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest nią Michalina Wojna z klasy II a.

Życzymy dalszych sukcesów.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 195 razy przeczytany · Drukuj
XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność” zorganizowana wspólnie ze Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w Kielcach.

sol.jpg


Konkurs dotyczył wiadomości na temat ruchu związkowego i uniwersalnych zasad działania związków zawodowych we współczesnym świecie oraz historii najnowszej Polski.
Uczeń II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu - Michał Wiśniewski kl. IIb - dotarł do etapu wojewódzkiego( opiekun: p. B. Ryńska). Uczniowi życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 174 razy przeczytany · Drukuj
"Przedsiębiorczość jako podstawa życiowa"

przed.jpgW ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości w miesiącu lutym 2017 roku w II LO im. T.Kościuszki w Sandomierzu odbyły się warsztaty pt. "Przedsiębiorczość jako podstawa życiowa", zajęcia prowadzili przedstawiciele Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu. W ramach warsztatów odbył się cykl spotkań na których młodzież pracując w grupach uczyła się opracowywać biznes plan. Po zakończonych warsztatach ogłoszony został konkurs na najlepszy i najciekawszy projekt. Dnia 21.03.2017 w Hotelu Basztowym (sala malinowa) odbyło się spotkanie , na którym młodzież miała okazję przedstawić własne projekty. Podsumowaniem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu. Zwyciężyła grupa z klasy Ia w składzie : Natalia Olkiewicz, Damian Bachowski, Kacper Barwiński, Michał Duda, Michał Broda, Krzysztof Woźniak, Krzysztof Zając, Mateusz Nogaj. Opracowała ona swój projekt biznes planu o nazwie "Kuźnia Charakteru". Nagrodą główną były karnety na siłownię. Uczeń klasy Id – Michał Gorczyca otrzymał wyróżnienie za samodzielne zrealizowanie projektu. Pozostali uczestnicy otrzymali ciekawe upominki. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali zaświadczenie o ukończeniu warsztatów. Gratulujemy sukcesu.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 183 razy przeczytany · Drukuj
Zajęcia w ramach edukacji prawnej w Sądzie Rejonowym w Sandomierzu

narty.jpg


Dnia 24 marca 2017 roku uczniowie klasy 1c oraz klasy 2b w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez Sąd Rejonowy w Sandomierzu z okazji Dnia Edukacji Prawnej – ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez sądy. Spotkanie zostało przeprowadzone z udziałem Prezesa Sądu – Pani Barbary Dądy, wiceprezesa Sądu – Pana Marcina Sobierajskiego, oraz Pana Karola Burego.
Zajęcia zorganizowane zostały w jednej z sal rozpraw sandomierskiego sądu i polegały na wspólnej konwersacji uczniów z sędziami. Przedstawiciele sądu zachęcali do zadawania pytań. Uczniowie chętnie wcielili się w role sędziów, prokuratorów, adwokatów ławników, skazanych i pokrzywdzonych. Zadawali pytania, dzięki czemu mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat sądownictwa, którą do tej pory czerpali z lekcji wiedzy o społeczeństwie. Dzięki informacjom przekazanym przez pracowników sądu, uczniowie będą wiedzieć, z czym wiąże się ta praca. Ta wiedza może okazać się pomocna w przyszłości, np.: przy wyborze zawodu lub jak wygląda przebieg procesu, jak zachować się na rozprawie sądowej. To spotkanie zainicjowało cykliczną współpracę uczniów II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu z Sądem rejonowym.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 128 razy przeczytany · Drukuj
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Tęcza”- wyróżnienie dla Julii Komorowskiej.

narty.jpgZ przyjemnością zawiadamiamy, że uczennica naszej Julia Komorowska szkoły II LO im. T. Kościuszki zdobyła wyróżnienie na szczeblu krajowym w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza” przeprowadzonym przez Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
opiekun: p. Beata Ryńska.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 128 razy przeczytany · Drukuj
Strona 4 z 51 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Największą wadą ludzką jest gadulstwo.
Eurypides
Sponsorzy


Odliczanie
Pozostało jeszcze
190 dni
do wakacji !
6843255 Unikalnych wizyt