II LO Sandomierz
30.04.2017
Nawigacja
Matura 2017
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2017/2018

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
I Bieg Niepodległości Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalych o Puchar Starosty i Burmistrza Sandomierza

W dniu 11 listopada z okazji święta narodowego odbył się I Bieg Niepodległości Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazjalych o Puchar Starosty i Burmistrza Sandomierza. Trasa biegu liczyła 1700m dla gimnazjów oraz 2800m dla szkół ponadgimnazjalnych i prowadziła m.in. przez Park Piszczele. W biegu wzięło udział cztery szkoły ponadgimnazjalne oraz Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła uczennica II LO Katarzyna Andura , II m-ce ex aequo: Nadia Grzybek, Natalia Olkiewicz oraz Antonina Snopek z II LO, natomiast m-ce III zajęła uczennica PZSE w Sandomierzu Patrycja Solarczyk. W kategorii chłopców I m-ce zajął Damian Kata z ZSTiO, II m-ce Kacper Krawczyński z PZSE, a m-ce III zajął Wojciech Ciźla z II LO w Sandomierzu. W kategorii Gimnazja m-ce I zajęła Wiktoria Gromada, m-ce II Wiktoria Skrok, m-ce III Anna Stępień – uczennice Gimnazjum nr 1 w Sandomierzu. W kategorii chłopcy wygrali kolejno: Dominik Żelazny, Sebastian Osowski oraz Jan Saracen również z gimnazjum nr 1.Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i życzymy kolejnych sukcesów.


Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 18.11.2016 · Drukuj
98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

10 listopada 2016 r. w auli sportowej II LO odbyła się uroczysta akademia z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Prezentację słowno-muzyczną przygotowały panie: Katarzyna Duda i Joanna Harkot przy wsparciu uczniów: Julli Madetko i Michała Dudy z klasy Ia, Wojciecha Leśniewskiego z klasy Ic, Magdaleny Aly Amer i Karola Łopacińskiego z klasy IIIa, Karola Biernata z klasy IIIc, oraz Tomasza Polaka, Michała Gawrona i Wojciecha Partyki z klasy IIId.

Prezentacja ta była multimedialnym powrotem do przeszłości i praktyczną lekcją historii obrazującą jak zdeterminowani Polacy walczyli o odzyskanie wolności. Dla młodego pokolenia jest to tym bardziej cenna lekcja, że mieszkają w wolnym kraju i nigdy nie musieli zabiegać o suwerenność państwa.

Organizatorki akademii serdecznie dziękują w/w uczniom za wsparcie, zaangażowanie i profesjonalne podejście do organizacji tej patriotycznej uroczystości.


Piotr dnia 16.11.2016 · 0 Komentarzy · 272 razy przeczytany · Drukuj
Zawody piłki ręcznej.

Dnia 27.10.2016 w PZSE w Sandomierzu odbyły się zawody w piłce ręcznej chłopców i dziewcząt pod patronatem Starosty Sandomierskiego. Nasze dziewczyny zdobyły III miejsce a chłopcy II, zdobywając tym samym v-ce mistrza powiatu. Zespół chłopców będzie startował w kolejnym etapie rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Nagrodami dla zespołów były zestawy do badmintona.


Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 28.10.2016 · Drukuj
Ślubowanie klas I

24 października młodzież klas pierwszych wzięła udział w ślubowaniu. Po części oficjalnej odbył się turniej w którym rywalizowano o laur najlepszej klasy pierwszej.

Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 25.10.2016 · Drukuj
Spotkanie z podróżnikiem

13 października młodzież klas o profilu matematyczno-geograficznym wzięła udział w trzecim już organizowanym w II LO przez p. mgr Joannę Harkot spotkaniu z podróżnikiem. Tym razem uczniowie poznali Brazylię. Ciekawym i kolorowym slajdom towarzyszyła nie mniej ciekawa i barwna opowieść o dwudziestodwudniowej wyprawie do największego kraju Ameryki Południowej. Na spotkaniu gościliśmy uczniów Gimnazjum w Słupczy. Spotkanie cieszyło się dużym uznaniem, a uczniowie czekają na następne ...


Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 17.10.2016 · 0 Komentarzy · 263 razy przeczytany · Drukuj
Strona 3 z 46 < 1 2 3 4 5 6 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Człowiek uczy się przez całe życie, z wyjątkiem lat szkolnych.
Anonim
Sponsorzy

6634440 Unikalnych wizyt