II LO Sandomierz
Œroda, 20.03.2019
Nawigacja
Matura 2019
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2019/2020

Szkoła dzisiaj
  Podziękowania
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
RODO
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegóły do pobrania TUTAJ
Festiwal Piosenki Angielskiej


5 kwietnia 2019
Wernisaż prac autorskich
Dnia 14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. pedagog Katarzyną Dudą wzięli udział w wernisażu prac autorskich oraz rozstrzygnięciu konkursu szopek bożonarodzeniowych, które powstały w ramach projektu „Skarbnica Pomysłów”. Przybyłych gości przywitali: Pan Rafał Dybowski kierownik WTZ przy stowarzyszeniu "TRATWA" oraz sekretarz Urzędu Miasta Sandomierza Pani Aneta Przyłucka, która składała gratulacje oraz wręczała dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.

Admin dnia 20.12.2018 · Czytaj dalej >> · 60 razy przeczytany · Drukuj
Interdyscyplinarne warsztaty profilaktyczne
„HIV – świadomość i tolerancja” – to temat biologiczno – chemiczno – pedagogicznych warsztatów dla uczniów klas I i II zorganizowanych z okazji obchodów Dnia walki z AIDS. Naszymi gośćmi byli Pan dr Janusz Suszyna - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu oraz Pani mgr Anna Suchecka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sandomierzu.

Admin dnia 20.12.2018 · Czytaj dalej >> · 59 razy przeczytany · Drukuj
Mikrobiologiczny odcisk palca
Warsztaty w ramach cyklu zajęć dodatkowych dla uczniów klasy 1B biologiczno-chemicznej odbyły się pod kierunkiem pani mgr Doroty Mazur-Alvarez, specjalisty do spraw zakażeń wewnątrzszpitalnych w Szpitalu Ducha Św. w Sandomierzu.
Prelegentka przekazała uczniom wiedzę z zakresu chorobotwórczości drobnoustrojów oraz zastosowania różnych podłoży mikrobiologicznych do ich hodowli i izolacji. W części praktycznej uczniowie poznali sposób i znaczenie dezynfekcji rąk a także dokonali odcisku swoich palców na podłożu mikrobiologicznym.
Podczas następnych warsztatów zostanie omówiony efekt hodowli. Młodzież z zaciekawieniem oczekuje następnych zajęć z cyklu „Piątki z mikro…”.
Bardzo dziękujemy Pani D. Alvarez i oczekujemy na dalszą współpracę.

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
Biotechnologia na biologii
Uczniowie klasy 1B (biologiczno-chemicznej) uczestniczyli w spotkaniu edukacyjnym na temat modyfikacji genetycznych organizmów. Pan doktor Janusz Suszyna, Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu, przybliżył w sposób bardzo ciekawy i profesjonalny problematykę związaną ze sposobem otrzymywania oraz korzyściami i zagrożeniami GMO. Młodzież zaciekawiona tematyką prelekcji zaplanowała klasową debatę dotyczącą inżynierii genetycznej. Serdecznie dziękujemy Panu dr. J. Suszynie i liczymy na dalszą współpracę.

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
XXVI Konkurs Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej

W dniu 23 listopada 2018 r. w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach odbył się finał XXVI edycji wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie, Ratownictwie i Obronie Cywilnej.

Konkurs zorganizowany został przez Wojewodę Świętokrzyskiego, Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we współpracy ze starostami oraz dyrektorami szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego. W finale o laur zwycięzcy ubiegało się 42 uczniów z 23 szkół ponadgimnazjalnych województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy musieli wypełnić test składający się z 30 pytań dotyczących m.in.: postępowania podczas wypadków, wiedzy na temat pierwszej pomocy czy tradycji patriotycznych i obronnych.

Zwycięzcami konkursu zostali:

Miejsce

Imię i nazwisko

Szkoła

I

Karolina Kot

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Kielcach

II

Patrycja Gaweł

I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu

III

Dominika Walas

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu

IV

Tomasz Nawrot

Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Małogoszczu

V

Krzysztof Zbojak

Zespół Szkół Zawodowych w Skalbmierzu

VI

Sylwia Ziętal

Powiatowy Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Chęcinach

Organizatorzy bardzo dziękują uczniom i nauczycielom za udział w konkursie, który był okazją do pokazania, że temat podtrzymania tradycji wychowania patriotyczno-obronnego oraz popularyzacja wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, ratownictwa i ochrony ludności wśród młodzieży szkolnej jest ważnym przedsięwzięciem w tworzeniu systemu bezpieczeństwa narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.


Admin dnia 27.11.2018 · Drukuj
Strona 3 z 64 < 1 2 3 4 5 6 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Wielki płomień rodzi się z małej iskry.
Dante
Certfikaty
img_20180521_090903_t1.jpg img_20180521_090923_t1.jpg
Sponsorzy


Odliczanie
Pozostało jeszcze
92 dni
do wakacji !
SKS
7137209 Unikalnych wizyt