II LO Sandomierz
Œroda, 16.01.2019
Nawigacja
Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dokumenty
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Biblioteka

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Facebook
Oficjalny profil szkoły
RODO
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od dnia 25 maja 2018 r. obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegóły do pobrania TUTAJ
Szlachetna Paczka
Samorząd Uczniowski, jak co roku w grudniu, przyłączył się do akcji „Szlachetna Paczka” . Potrzebującej rodzinie za zebrane pieniądze zakupiono artykuły spożywcze, chemiczne, odzież, obuwie oraz opał. Dziękujemy wszystkim darczyńcom, opiekunowi SU - Pani Dianie Kozioł oraz ks. Markowi Kulińskiemu za zapewnienie transportu z darami.

Admin dnia 21.12.2018 · Drukuj
Nie zmarnuj swojego życia
W dniu 19.12.2018 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne „Nie zmarnuj swojego życia” poprowadzone przez Bęsia i Dj Yonasa tworzących skład RYMcerze. Podczas spotkania raperzy podzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu”, również w swoich hip-hopowych kawałkach. music
Spotkanie zostało przyjęte przez młodzież bardzo pozytywnie, co przełożyło się na ożywioną interakcję i liczne zdjęcia oraz rozmowy po zakończeniu spotkania.
Bardzo dziękujemy za atrakcyjny program oraz pozytywne podejście do uczniów i nauczycieli II LO. Koordynatorką spotkania w II LO była p. pedagog Katarzyna Duda.

Link na YT

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
Wernisaż prac autorskich
Dnia 14 grudnia 2018 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. pedagog Katarzyną Dudą wzięli udział w wernisażu prac autorskich oraz rozstrzygnięciu konkursu szopek bożonarodzeniowych, które powstały w ramach projektu „Skarbnica Pomysłów”. Przybyłych gości przywitali: Pan Rafał Dybowski kierownik WTZ przy stowarzyszeniu "TRATWA" oraz sekretarz Urzędu Miasta Sandomierza Pani Aneta Przyłucka, która składała gratulacje oraz wręczała dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.
Szopki wykonane przez uczniów naszej szkoły zyskały ogromne uznanie komisji konkursowej. Uczniowie klasy IIIb zdobyli pierwsze oraz trzecie miejsce w kategorii „Gimnazjum i Liceum”.
Gratulujemy zwycięzcom clapclap

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
Interdyscyplinarne warsztaty profilaktyczne
„HIV – świadomość i tolerancja” – to temat biologiczno – chemiczno – pedagogicznych warsztatów dla uczniów klas I i II zorganizowanych z okazji obchodów Dnia walki z AIDS. Naszymi gośćmi byli Pan dr Janusz Suszyna - Naczelnik Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Sandomierzu oraz Pani mgr Anna Suchecka – przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Sandomierzu.
Uczniowie, udekorowani czerwoną wstążeczką - symbolem solidarności z zakażonymi wirusem HIV, poznali drogi szerzenia zakażeń i zasady profilaktyki oraz zostali szczególnie uwrażliwieni na postawę tolerancji i empatii wobec chorych i zakażonych.
Istotnym elementem edukacyjnym zajęć był przekaz na linii uczeń - uczeń, gdzie uczennice klasy 3B o profilu biologiczno – chemicznym podzieliły się z uczestnikami warsztatów swoją wiedzą na temat biologii i epidemiologii wirusa.
Podsumowaniem warsztatów był quiz tematyczny.
Zajęcia zrealizowano pod kierunkiem nauczycieli biologii - Pani Danuty Szczygielskiej, chemii - Pani Katarzyny Osowskiej oraz pedagoga - Pani Katarzyny Dudy.
Nasze warsztaty zostały objęte patronatem Powiatowej Inspekcji Sanitarnej w Sandomierzu.

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
Mikrobiologiczny odcisk palca
Warsztaty w ramach cyklu zajęć dodatkowych dla uczniów klasy 1B biologiczno-chemicznej odbyły się pod kierunkiem pani mgr Doroty Mazur-Alvarez, specjalisty do spraw zakażeń wewnątrzszpitalnych w Szpitalu Ducha Św. w Sandomierzu.
Prelegentka przekazała uczniom wiedzę z zakresu chorobotwórczości drobnoustrojów oraz zastosowania różnych podłoży mikrobiologicznych do ich hodowli i izolacji. W części praktycznej uczniowie poznali sposób i znaczenie dezynfekcji rąk a także dokonali odcisku swoich palców na podłożu mikrobiologicznym.
Podczas następnych warsztatów zostanie omówiony efekt hodowli. Młodzież z zaciekawieniem oczekuje następnych zajęć z cyklu „Piątki z mikro…”.
Bardzo dziękujemy Pani D. Alvarez i oczekujemy na dalszą współpracę.

Admin dnia 20.12.2018 · Drukuj
Strona 1 z 62 1 2 3 4 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Ludzie wyższych talentów pracują, chociaż pozornie nic nie robią.
Leonardo da Vinci
Certfikaty
img_20180521_090903_t1.jpg img_20180521_090923_t1.jpg
Sponsorzy


Odliczanie
Pozostało jeszcze
155 dni
do wakacji !
7095356 Unikalnych wizyt