II LO Sandomierz
27.06.2017
Nawigacja
Matura 2017
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2017/2018

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu

logo_kosciuszko.jpg

Absolwenci II LO wszystkich roczników!

Mamy przyjemność powiadomić Was, że w związku ze zbliżającym się siedemdziesięcioleciem naszej szkoły 23 września 2017 roku organizujemy zjazd wychowanków liceum. Nie czekajcie i zgłoście swój udział w tym ważnym wydarzeniu, które będzie okazją do spotkań, wspomnień i zabawy.

Adres e-mail do zgłoszeń: zjazd2losandomierz@gmail.com

Program zjazdu: KLIK

Organizatorzy zjazdu


Piotr dnia 10.10.2016 · Drukuj
„Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów w historii, sztuce i pamięci pokoleń.”
Na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP z okazji ustanowienia przez Sejm roku 2017 Rokiem Tadeusza Kościuszki uczniowie naszej szkoły (1c,2c) pod opieką pana dyrektora Romana Ryńskiego i nauczycielki historii, pani Danuty Wójcik uczestniczyli 26 maja 2017 w lekcji RP pod tytułem: „Tadeusz Kościuszko bohater dwóch narodów w historii, sztuce i pamięci pokoleń.”
Zaproszeni prelegenci przybliżyli nam nie tylko postać Tadeusza Kościuszki ale również opowiedzieli o obrazach, które zdobiły miejsce pochówku Wielkiego Polaka na Wawelu a obecnie są prezentowane na Paradnej Klatce w Pałacu Prezydenckim.
Oprócz udziału w lekcji RP uczniowie zwiedzili Pałac. Nasze zainteresowanie wzbudziły szczególnie: Sala Chorągwiana, w której znajdują się repliki polskich chorągwi z różnych okresów historycznych a także kopia Konstytucji 3 Maja oraz Sala Kolumnowa, w której odbywają się wszystkie uroczystości m.in. powoływanie i odwoływanie członków Rady Ministrów, wręczane są nominacje sędziowskie, stopnie generalskie i tytuły profesorskie.
Po wizycie w Pałacu Prezydenckim wzięliśmy udział w lekcji tematycznej w Muzeum Narodowym na temat twórczości artystycznej w dwudziestoleciu międzywojennym w Polsce zatytułowanej Galeria kontrastów, lata 1914-1939.

Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 13.06.2017 · 0 Komentarzy · 14 razy przeczytany · Drukuj
Memoriał Lekkoatletyczny Artura Nurowskiego 2017
Wyniki V Memoriału Lekkoatletycznego Piotra Nurowskiego.

W zawodach wzięli udział uczniowie 7 szkół ponadgimnazjalnych oraz 4 gimnazjów powiatu sandomierskiego.
Wyniki klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

I miejsce - I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu (163 pkt)
II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu (133 pkt)
III miejsce - Ponadgimnazjalny Zespół Szkół Ekonomicznych 1 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Sandomierzu (118 pkt)

Wyniki klasyfikacji ogólnej w kategorii szkół gimnazjalnych:


I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Obrazowie (175 pkt)
II miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Ziemi Dwikoskiej w Dwikozach (120 pkt)
III miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Jana Długosza w Sandomierzu (76 pkt)

V Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego 9.06.2017 – wyniki dla szkół ponadgimnazjalnych

Chłopcy
100m
1. Michał Duda II LO - 12,29
2. Sebastian Mańka ZSTiO - 12,35
3. Krystian Paluch I LO - 12,48

400m
1. Kamil Żak PZSE - 57,16
2. Mateusz Sekulski I LO - - 57,60
3. Rafał Chmiel II LO - 58,04

800m
1. Filip Wierzbicki I LO - 2:17,69
2. Woźniak Krzysztof II LO - 2:18,30
3. Michał Błażuk I LO - 2:18,94

Pchnięcie kulą
1. Jakub Fornal PZSE - 11,71
2. Bartłomiej Cieciura II LO - 11,18
3. Sebastian Mańka ZSTiO - 11,04

Skok w dal
1. Rafał Chmiel II LO - 6,02
2. Michał Duda II LO - 5,66
3. Piotr Sobieraj ZSTiO - 5,56

Skok wzwyż
1. Jakub Wiartowski KLO - 180
2. Mateusz Olszewski ZSTiO - 170
3. Bartłomiej Mendala I LO - 165

Dziewczęta
100m
1. Kamila Justyńska PZSE - 12,62
2. Łucja Fiuk I LO - 13,72
3. Maria Mazur I LO - 14,62

400m
1. Kamila Justyńska PZSE - 59,22
2. Łucja Fiuk I LO - 1:06,59
3. Paula Pietruszka I LO - 1:16,62

800m
1. Wiktoria Sierant I LO - 2:54,42
2. Nadia Grzybek II LO - 3:08,16
3. Patrycja Solarczyk PZSE - 3:09,23

Pchnięcie kulą
1. Paulina Pakulec II LO - 8,99
2. Aleksandra Paw II LO - 8,97
3. Anna Laskowska I LO - 8,66

Skok w dal
1. Alicja Tometczak PZSE - 4,56
2. Karolina Malec PZSE - 4,54
3. Lucyna Stąpór I LO - 4,31

Skok wzwyż
1. Alicja Tometczak PZSE - 140
2. Maria Mazur I LO - 140
3. Karolina Malec PZSE - 140


V Memoriał Lekkoatletyczny Piotra Nurowskiego 9.06.2017 – wyniki dla szkół gimnazjalnych
Chłopcy
100m
1. Mariusz Kurda Gimnazjum w Dwikozach - 12,60
2. Bartek Trznadlewski Gimnazjum w Obrazowie - 12,78
3. Krzysztof Orawiec Gimnazjum w Obrazowie - 13,02

400m
1. Kamil Dobek Gimnazjum w Obrazowie - 59,89
2. Przemek Lipiński Gimnazjum w Obrazowie - 1:01,36
3. Michał Lipiarz Gimnazjum w Dwikozach - 1:02,56

800m
1. Adam Kołodziej Gimnazjum nr 2 S-rz - 2:05,81
2. Dominik Żelazny Gimnazjum nr 1 S-rz - 2:21,78
3. Hubert Bidas Gimnazjum w Obrazowie - 2:23,23

Pchnięcie kulą
1. Paweł Korona Gimnazjum nr 1 S-rz - 9,34
2. Kamil Gleszczyński Gimnazjum w Dwikozach - 9,15
3. Przemek Lipiński Gimnazjum w Obrazowie - 9,15

Skok w dal
1. Kamil Gleszczyński Gimnazjum w Dwikozach - 5,32
2. Kamil Dobek Gimnazjum w Obrazowie - 5,14
3. Norbert Trznadlewski Gimnazjum w Obrazowie - 4,83

Skok wzwyż
1. Karol Machała Gimnazjum w Obrazowie - 170
2. Bartek Fuks Gimnazjum nr 2 S-rz - 150
3. Paweł Malec Gimnazjum w Obrazowie - 150

Dziewczęta
100m
1. Wiktoria Gromada Gimnazjum nr 1 S-rz - 13,89
2. Karolina Niezgoda Gimnazjum w Obrazowie - 14,29
3. Julita Drobniak Gimnazjum w Obrazowie - 14,66

400m
1. Gabriela Modras Gimnazjum nr 1 S-rz - 1:05,34
2. Karolina Niezgoda Gimnazjum w Obrazowie - 1:11,32
3. Weronika Winiarska Gimnazjum nr 2 S-rz - 1:14,21

800m
1. Ilona Ciszkiewicz Gimnazjum w Dwikozach - 2:58,65
2. Natalia Bużańska Gimnazjum w Obrazowie - 3:01,22
3. Marcelina Chmielewska Gimnazjum w Obrazowie - 3:08,99

Pchnięcie kulą
1. Karolina Gromada Gimnazjum nr 1 S-rz - 9,55
2. Natalia Lipiec Gimnazjum w Dwikozach - 9,35
3. Ewelina Stąpór Gimnazjum w Dwikozach - 8,72

Skok w dal
1. Karolina Gromada Gimnazjum nr 1 S-rz - 4,22
2. Klaudia Gleń Gimnazjum w Obrazowie - 3,98
3. Emilia Obara Gimnazjum w Dwikozach - 3,90

Skok wzwyż
1. Wiktoria Gromada Gimnazjum nr 1 S-rz - 155
2. Liwia Wałaszczyk Gimnazjum nr 1 S-rz - 135
3. Karolina Jurkowska Gimnazjum w Dwikozach - 135


Zdjęcia z imprezy

Piotr dnia 13.06.2017 · 0 Komentarzy · 20 razy przeczytany · Drukuj
Wyniki konkursu dla uczniów gimnazjów "Jestem tym co jem"
- na konkurs wpłynęło 25 prac plastycznych
- jury wyłoniło (18.05..2017) następujących laureatów:

I miejsce ucz. Magdalena Oliwa - Gimnazjum Dwikozy
II miejsce ucz. Karolina Grzyb - Gimnazjum Wilczyce
III miejsce ucz. Anna Kolasińska - Gimnazjum Dwikozy

wyróżnienia:
ucz. Alicja Grzybek - Gimnazjum nr 1 Sandomierz
ucz. Izabela Kwietniewska - Gimnazjum Dwikozy

Organizatorzy konkursu gratulują zwycięzcom i wyróżnionym.

Piotr dnia 24.05.2017 · Drukuj
Ankieta
Adres www do ankiety: Link do strony

Piotr dnia 15.05.2017 · Drukuj
Strona 1 z 47 1 2 3 4 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Tak postępuj z przyjaciółmi, aby nie stali się nieprzyjaciółmi, a z nieprzyjaciółmi tak, żeby jak najprędzej stali się tobie przyjaciółmi.
Pitagoras
Sponsorzy

6681576 Unikalnych wizyt