II LO Sandomierz
24.08.2017
Nawigacja
Matura 2017
  Info dla maturzystów

Rekrutacja
  Rekrutacja 2017/2018

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Projekt unijny
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Pracownicy administracji
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów
  70-lecie II Liceum (zjazd)

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
70-lecie II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu

logo_kosciuszko.jpg

Absolwenci II LO wszystkich roczników!

Mamy przyjemność powiadomić Was, że w związku ze zbliżającym się siedemdziesięcioleciem naszej szkoły 23 września 2017 roku organizujemy zjazd wychowanków liceum. Nie czekajcie i zgłoście swój udział w tym ważnym wydarzeniu, które będzie okazją do spotkań, wspomnień i zabawy.

Adres e-mail do zgłoszeń: zjazd2losandomierz@gmail.com

Program zjazdu: KLIK

Organizatorzy zjazduLista absolwentów którzy wezmą udział w 70-leciu II LO na dzień 2017-09-17 (lista będzie aktualizowana w miarę przybywania zgłoszeń, została posegregowana wg rocznika matury) pobierzTermin zgłoszeń i wpłat został przesunięty do 31 sierpnia 2017.

Piotr dnia 10.10.2016 · Drukuj
Studiowanie za granicą.

stud.jpg


W dniu 14 czerwca w ramach lekcji WOS-u odbyło się spotkanie z absolwentką II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu - Moniką Pietrasik, która podzieliła się z uczniami naszej szkoły na temat jakie należy podjąć kroki aby studiować za granicą. Przybliżyła wiadomości na temat programów unijnych oraz skąd pozyskiwać fundusze na studia. Zainteresowanych odsyłamy na FanPage! „Kilometry wspomnień”.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 87 razy przeczytany · Drukuj
„Wstęgą Wisły przepasana…”

wis.jpg


W piątek, 26 maja 2017 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu odbyła się gala konkursowa, która podsumowała V edycję Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Sandomierszczyzna - moja mała ojczyzna”. Temat tegorocznej edycji Wstęgą Wisły przepasana nawiązywał do ogólnopolskiej inicjatywy Rok Rzeki Wisły 2017. Na konkurs wpłynęło 90 prac ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: prace plastyczne i fotograficzne. W obecności przedstawicieli sandomierskiego samorządu, starostwa powiatowego, dyrektorów szkół, nauczycieli, opiekunów, sponsorów wręczono nagrody 32 uczniom z 20 szkół wszystkich szczebli powiatu sandomierskiego. Zaproszeni goście obejrzeli spektakl zatytułowany „Opowieść o Wiśle … na co najmniej 10 sposobów”.
O reminiscencjach artystycznych opowiadał Jurij Sulimow członek jury - artysta malarz. Uroczystość zakończył wspólny piknik.
Z przyjemnością informujemy że uczennica naszej szkoły II Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kosciuszki w Sandomierzu zdobyła I miejsce w kategorii praca plastyczna dowolną techniką wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jest nią Michalina Wojna z klasy II a.

Życzymy dalszych sukcesów.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 90 razy przeczytany · Drukuj
XV edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o NSZZ „Solidarność” zorganizowana wspólnie ze Świętokrzyskim Kuratorium Oświaty w Kielcach.

sol.jpg


Konkurs dotyczył wiadomości na temat ruchu związkowego i uniwersalnych zasad działania związków zawodowych we współczesnym świecie oraz historii najnowszej Polski.
Uczeń II LO im. T. Kościuszki w Sandomierzu - Michał Wiśniewski kl. IIb - dotarł do etapu wojewódzkiego( opiekun: p. B. Ryńska). Uczniowi życzymy dalszych sukcesów w poszerzaniu wiedzy.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 75 razy przeczytany · Drukuj
"Przedsiębiorczość jako podstawa życiowa"

przed.jpgW ramach zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości w miesiącu lutym 2017 roku w II LO im. T.Kościuszki w Sandomierzu odbyły się warsztaty pt. "Przedsiębiorczość jako podstawa życiowa", zajęcia prowadzili przedstawiciele Ośrodka Promowania i Wspierania Przedsiębiorczości Rolnej w Sandomierzu. W ramach warsztatów odbył się cykl spotkań na których młodzież pracując w grupach uczyła się opracowywać biznes plan. Po zakończonych warsztatach ogłoszony został konkurs na najlepszy i najciekawszy projekt. Dnia 21.03.2017 w Hotelu Basztowym (sala malinowa) odbyło się spotkanie , na którym młodzież miała okazję przedstawić własne projekty. Podsumowaniem spotkania było rozstrzygnięcie konkursu. Zwyciężyła grupa z klasy Ia w składzie : Natalia Olkiewicz, Damian Bachowski, Kacper Barwiński, Michał Duda, Michał Broda, Krzysztof Woźniak, Krzysztof Zając, Mateusz Nogaj. Opracowała ona swój projekt biznes planu o nazwie "Kuźnia Charakteru". Nagrodą główną były karnety na siłownię. Uczeń klasy Id – Michał Gorczyca otrzymał wyróżnienie za samodzielne zrealizowanie projektu. Pozostali uczestnicy otrzymali ciekawe upominki. Wszyscy uczestnicy spotkań otrzymali zaświadczenie o ukończeniu warsztatów. Gratulujemy sukcesu.

Piotr dnia 29.06.2017 · 0 Komentarzy · 88 razy przeczytany · Drukuj
Strona 1 z 48 1 2 3 4 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank Spółdzielczy w Sandomierzu
95 9429 0004 3001 0004 4206 0001

Cytat...
Im kto jest potężniejszy, tym bardziej umiarkowanie powinien korzystać z władzy.
Tytus Liwiusz
Sponsorzy

6726503 Unikalnych wizyt