II LO Sandomierz
10.10.2015
Nawigacja
Matura 2016
  Info dla maturzystów

Szkoła dzisiaj
  Podręczniki do klas I-III
  Dyrekcja
  Grono pedagogiczne
  Stowarzyszenie AiS
  Samorząd
  Plan lekcji
  Platforma
  Spotkania z absolwentami
  Festiwal Piosenki Angielskiej
  Strzelnica

Informacje dla Rodziców

Rada Rodziców

Historia
  Historia szkoły
  Kadra wszech czasów
  Dyrektorzy
  Zjazdy Absolwentów

Absolwenci

Uczniowie
  Klasy I
  Klasy II
  Klasy III

Sukcesy

Galerie

Inne
  Hymn
  Redakcja
  Księga gości

Archiwum

Memoriał
Mistrzostwa Powiatu
W dniu 8 października na Hali Sportowej PZSE w Sandomierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców o puchar Starosty Sandomierskiego.

W finale II LO pokonało I LO Collegium Gostomianum, zdobywając puchar i mistrzostwo powiatu.

GRATULUJEMY !

Admin dnia 09.10.2015 · Drukuj
KONFERENCJA METODYCZNA DLA NAUCZYCIELI I RODZICÓW "ETIOLOGIA WSPÓŁCZESNYCH ZABURZEŃ I PROBLEMÓW WYCHOWAWCZYCH"
28 września 2015 roku w auli Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich odbyła się konferencja metodyczna dla nauczycieli i rodziców uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu sandomierskiego na temat "Etiologia współczesnych zaburzeń i problemów wychowawczych".

Konferencja poprowadzona została przez prof. Mariusza Jędrzejko - dyrektora Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie, który w swoim wystąpieniu szczególny nacisk położył na zagadnienia związane z zagrożeniem, jakim jest sięganie przez dzieci i młodzież po narkotyki i dopalacze. Prof. Jędrzejko przedstawił charakterystykę najpowszechniejszych narkotyków; zaburzenia psychiczne i zdrowotne, jakie występują przy zażywaniu środków psychoaktywnych; rozpoznawanie zachowań ponarkotykowych; zasady postępowania z osobą znajdującą się pod wpływem narkotyku. Zwracał również uwagę na to, jak postępować w sytuacji, kiedy znajdziemy narkotyk (aspekty prawne i metodyczne) oraz czy warto w szkole stosować testy narkotykowe. Przedstawił niechemiczne sposoby rozpoznawania zachowań narkotykowych oraz kluczowe wymogi skutecznych programów profilaktyki narkotykowej.

Konferencja metodyczna zorganizowana została przez Starostwo Powiatowe w Sandomierzu we współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Sandomierzu, Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sandomierzu oraz Zespołem Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich w Sandomierzu.

kasia dnia 05.10.2015 · 0 Komentarzy · 12 razy przeczytany · Drukuj
Warsztaty - "Narkotyki i dopalacze. Jak mądrze mówić nie."
28 września 2015 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów "Narkotyki i dopalacze. Jak mądrze mówić nie".
W warsztatach wzięły udział klasy I i II.

Tematyka warsztatów obejmowała treści: co to są narkotyki i dopalacze – jak działają, jakie szkody zdrowotne (psychiczne i somatyczne) wywołują, co widać a czego nie widać; wyjaśnienie mechanizmu powstawania uzależnień; jak odmawiać propozycji narkotykowej; dlaczego i jak marihuana szkodzi; dlaczego nowe narkotyki są szczególnie niebezpieczne; jak rozpoznać zachowania ponarkotykowe – podstawy zachowania w sytuacji krytycznej – gdzie szukać pomocy?

Warsztaty poprowadzone zostały przez specjalistę z Centrum Profilaktyki Społecznej w Warszawie pana Macieja Szczodrowskiego, współpracownika prof. Mariusza Jędrzejko.

kasia dnia 05.10.2015 · 0 Komentarzy · 9 razy przeczytany · Drukuj
Podaj książkę dalej

ksiazka_t2.jpg


Każdy miłośnik literatury może wymienić bezpłatnie swoje książki.
Akcja "Podaj Książkę dalej" będzie trwać na terenie II Liceum Ogólnokształcącego.
Akcja "Podaj książkę dalej" będzie dobrą okazją do odświeżenia swojej biblioteczki i wzbogacenia jej o nowe pozycje.
Każdy z uczestników będzie mógł przynieść i wymienić maksymalnie dwie książki.

Wymiana książek będzie możliwa w specjalnie utworzonej do tego celu półce obok Kącika Czytelniczego przed biblioteką szkolną II LO.
Zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w propagowaniu czytelnictwa.

Bibliotekarz Anna Rucińska

Admin dnia 22.09.2015 · Drukuj
Warsztaty Instytutu Fizyki Jądrowej PAN

26 IV, 16 V i 30 V 2015r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach popularnonaukowych zorganizowanych przez Instytut Fizyki Jądrowej PAN, Strefę Nauki, Urząd Miejski oraz Europejską Organizację Badań Jądrowych. Wykłady prowadzili: prof. Anna Kaczmarska, dr Maciej Trzebiński oraz dr Rafał Staszewski.

Warsztaty zakończyły się zadaniem konkursowym, polegającym na zbadaniu jednego z procesów używanych w fizyce cząstek elementarnych - rozproszenia elastycznego.
3 IX podczas uroczystej gali w ratuszu miało miejsce wręczenie nagród. Zespół uczniów w składzie Jakub Grela i Maciej Grela zajął III miejsce. Uczennica Magdalena Grzesik została wyróżniona.

untitled1_t1.png
<

Admin dnia 09.09.2015 · Drukuj
Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>
O nas
II Liceum Ogólnokształcące
im. Tadeusza Kościuszki


ul.Mickiewicza 9
27-600 Sandomierz
tel.fax 0-15-832-22-45
listy@2lo.sandomierz.pl

REGON: 292455961
NIP: 864-12-02-782

Konto Rady Rodziców II LO:
Bank PKO BP S.A. I o. S-rz 41 1020 4926 0000 1402 0008 3147

Cytat...
Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym.
Heraklit z Efezu
Sponsorzy

6100165 Unikalnych wizyt