13 czerwca 2022 Autor Paweł Bachowski Wyłączono

Turniej szachowy

Uczniowie II LO wzięli udział w lidze szachowej w ramach działającego w naszej szkole koła szachowego.
Do turnieju szachowego przystąpiło 23 zawodników. Po kilku etapach gry wyłonionych zostało 3 najlepszych graczy, którzy 10 czerwca 2022 roku rozegrali finałowe pojedynki systemem gry „każdy z każdym” do dwóch wygranych meczy.
Po emocjonujących rozgrywkach finałowych wyłoniono najlepszego arcymistrza szachowego, którym został uczeń klasy 1a Patryk Miękina, wicemistrzem szachowym został uczeń klasy 2a Adam Malinowski, zaś trzecie miejsce wywalczył absolwent naszego liceum Hubert Rychel.
Zwycięzca ligi szachowej otrzymał z rąk Pani Dyrektor Barbary Majewskiej puchar „arcymistrza szachowego”. Opiekunem koła szachowego jest Pan Szczepan Ewiak.
Gratulujemy wszystkim 23 uczestnikom koła szachowego, którzy wzięli udział w turnieju i życzymy im dalszego rozwijania tej wspaniałej pasji! ☺️